12-16.02.2007 - Półzimowisko w Giżycku

12-16.02.2007 - Półzimowisko w Giżycku

W dniach od 12 - 16 lutego 2007 w parafii w Giżycku odbyła się półkolonia dla dzieci. Czas spędzony został zarówno na poznawaniu Słowa Bożego wspólnym śpiewaniu i uczeniu się nowych pieśni.

Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Ku radości dzieci w naszym regionie dopisała zimowa aura, dzięki czemu dzieci mogły wziąć udział w kuligu. Kulig odbyła się dzięki przychylności Państwa Lange w ośrodku agroturystycznym w Pieczonkach. Każdy mógł sobie wybrać albo wspólną przejażdżkę w dużych saniach albo małych, na których trzeba było się mocno trzymać szczególnie na zakrętach.

Po zakończonym kuligu można było ogrzać się przy ognisku i mile spędzić czas na pieczeniu kiełbasy. Dzieci mogły zobaczyć stadninę koni jak również spotkać się prawie oko w oko z dzikami.

Dużym przeżyciem dla dzieci była wizyta w wytwórni słodyczy Państwa Zajkowskich. Pani Ania omówiła i pokazała cały przebieg wytwarzania popularnych landrynek, ale nasza wizyta nie zakończyła się tylko na oglądaniu, każdy mógł dotknąć i zasmakować ciepłe landrynki. Na zakończenie wizyty dzieci mogły poczuć się producentem lizaków i zrobić dla siebie różne kształty lizaków. Był to nie zapomniany tłusty czwartek obfitujący nie tylko paczkami, ale różnymi słodyczami.

W ramach poznawania różnych społeczności chrześcijańskich w Giżycku odwiedziliśmy Kościoły różnych wyznań, a później na parafii zrobiliśmy mapę kościołów w Giżycku. Nie zapomnieliśmy o "mniejszych braciach" jak mówił Franciszek z Asyżu i w lutym przyozdobiliśmy choinkę przysmakami dla ptaków.