Remont drewnianej podłogi w kościele zakończony

Remont drewnianej podłogi w kościele zakończony

Po kilku latach starań o fundusze na remont podłogi drewnianej w zabytkowym kościele ewangelickim przy Placu Grunwaldzkim, w końcu 23 październik 2017 roku rozpoczął się remont Przeprowadzenie tak dużego remontu nie byłoby możliwe bez funduszy z zewnątrz. Większość nakładów zostanie pokryta przez Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz ( Niemiecko-Polską Fundację Ochrony Zabytków Kultury) ze środków rządu Niemieckiej Republiki Federalnej. Parafia nie podjęłaby tego wyzwania, gdyby nie wsparcie wielu osób prywatnych.

28.12.14 Koncert organowy i kolędowy

28.12.14 Koncert organowy i kolędowy

28 grudnia odbył się  koncert organowy w wykonaniu Wiktora Brzuchacza oraz koncert kolęd ukraińskich i polskich, które zostały zaprezentowane przez Chór Kamerton Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce i Nauczycielski Chór Kameralny.Cały koncert był formą podziękowania za wyremontowanie organów w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku

 

19.05.13 Konfirmacja

19.05.13 Konfirmacja

W dniu święta Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele odbyła się uroczystość Konfirmacji. Przez dwa lata konfirmanci przygotowywali się do tej uroczystości potwierdzenia i wyznania swojej wiary. W tym roku do konfirmacji przystąpiło trzech konfirmantów i jedna konfirmantka: Krystian Jarko, Hubert Bolsewicz, Paweł Walter, Klaudia Marzec. Podczas uroczystego nabożeństwa dla konfirmantów zaśpiewał chór parafialny.

01-05.05.2013 Majówka w Hamburgu

01-05.05.2013 Majówka w Hamburgu

Podczas tegorocznej majówki mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach Dni Kościoła w Hamburgu. Wydarzenie prowadzone było pod hasłem „Soviel du brauchst” („Wszystko czego potrzebujesz”). Program „Kirchentagu” był niezwykle bogaty. Byliśmy pod wrażeniem organizacji całego eventu.