Gościnny występ chóru kameralnego Coropiccolo z Karlsruhe

Gościnny występ chóru kameralnego Coropiccolo z Karlsruhe

29 lipca 2008 r. o godz. 19.00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku odbył się koncert niemieckiego chóru kameralnego CoroPiccolo Karlsruhe.

Mottem trasy koncertowej chóru w Polsce było „Spotkanie polsko-niemieckie“. Program koncertu obejmował kompozycje polskich artystów ,takich jak Górecki, Świder i Koszewski, które harmonizują z niemieckimi dziełami Schütza, Mendelssohna i Bacha. Chór, który do tej pory odbywał trasy koncertowe m.in. w Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, Włoszech i Polsce, działa przy katedrze w Karlsruhe. Dyrygent chóru jest równocześnie dyrektorem muzycznym katedry w Karlsruhe. Repertuar chóru rozciąga się od epoki renesansu aż do współczesności. 
 

                            fot. Anna Barańska

30-osobowy chór wykonuje również wielkie oratoria. Chór Coropiccolo został założony w 1996 roku. Poprzez nagrane płyty CD i transmisje telewizyjne, a także nagrania premierowe, stał się sławnym także poza terenem południowo-wschodnich Niemiec.
Poza wykonywanymi utworami trasa koncertowa miała na celu także budowanie i rozwój polsko-niemieckich stosunków sąsiedzkich. Jak żadne inne medium muzyka chóralna zawiera w sobie potencjał łączący ludzi i narody. Jej język rozumiany jest wszędzie i łagodzi wiele trudnych doświadczeń.
Po koncercie chórzyści spotkali się z parafianami w ogrodzie. Na wolnym powietrzu przy ognisku goście wykonali jeszcze kilka utworów.


                  fot. Joanna Kempa