28.12.14 Koncert organowy i kolędowy

28.12.14 Koncert organowy i kolędowy

28 grudnia odbył się  koncert organowy w wykonaniu Wiktora Brzuchacza oraz koncert kolęd ukraińskich i polskich, które zostały zaprezentowane przez Chór Kamerton Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce i Nauczycielski Chór Kameralny.Cały koncert był formą podziękowania za wyremontowanie organów w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku

 

19.05.13 Konfirmacja

19.05.13 Konfirmacja

W dniu święta Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele odbyła się uroczystość Konfirmacji. Przez dwa lata konfirmanci przygotowywali się do tej uroczystości potwierdzenia i wyznania swojej wiary. W tym roku do konfirmacji przystąpiło trzech konfirmantów i jedna konfirmantka: Krystian Jarko, Hubert Bolsewicz, Paweł Walter, Klaudia Marzec. Podczas uroczystego nabożeństwa dla konfirmantów zaśpiewał chór parafialny.

01-05.05.2013 Majówka w Hamburgu

01-05.05.2013 Majówka w Hamburgu

Podczas tegorocznej majówki mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach Dni Kościoła w Hamburgu. Wydarzenie prowadzone było pod hasłem „Soviel du brauchst” („Wszystko czego potrzebujesz”). Program „Kirchentagu” był niezwykle bogaty. Byliśmy pod wrażeniem organizacji całego eventu.

Nasze organy

Nasze organy

Od września do grudnia 2011 r. trwał I etap remontu mechanizmu instrumentu muzycznego (naszych organów) wykonywany przez organomistrza mgr inż. Andrzeja Kowalewskiego. Pierwszy etap to generalny remont manuału I. Zazwyczaj spoglądając na organy w kościele widzimy metalowe bądź drewniane rurki umieszczone w drewnianej obudowie, czasami z złoceniami i figurkami.