Zapraszamy na nabożeństwa w okresie Świąt Narodzenia Pańskiego

Zapraszamy na nabożeństwa w okresie Świąt Narodzenia Pańskiego

Plan nabożeństw w okresie świąt Narodzenia Pańskiego:

Giżycko

24.12.2009 Nabożeństwo Wigilijne o godz. 1600

25.12.2009 Nabożeństwo w I dzień Świąt o godz. 1100 połączone ze spowiedzią i Komunią Św.

26.12.09 o godz. 15:00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy kawie na plebani

27.12.2009 nabożeństwo o godz. 11:00

31.12.2009 – Ostatni dzień roku 2008 nabożeństwo o godz. 1600

01.01.2010 - Nowy Rok nabożeństwo o godz. 11:00 połączone ze spowiedzią i Komunią Św.

Węgorzewo

25.12.2009 Nabożeństwo w I dzień Świąt o godz. 8:30 połączone ze spowiedzią i Komunią Św.

Wydminy

25.12.2009 - Nabożeństwo w I dzień Świąt o godz. 14:00 połączone ze spowiedzią i Komunią Św.

nabożeństwo o godz. 8:30

NASZ HOŁD

“Światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność" • Ew. Jana 3,19.

Ktoś powiedział, że ciemność tego świata zabija najlepszych jej synów. Tam bowiem, gdzie panuje nienawiść, tam jest ciemność. Ciemno jest w sercu człowieka, które nie potrafi rozkazać ręce, aby wyciągnęła się do zgody. Ciemno jest w sercu, które nie potrafi rozkazać ustom, aby otworzyły się dla słowa “przepraszam". Takie serce też zabija.

Staniemy wkrótce przy stole wigilijnym i w półmroku świec choinkowych będziemy się dzielić opłatkiem. Staniemy naprzeciw siebie i spojrzymy sobie ciepło i życzliwie w oczy. Tak czynimy od lat. W tym roku zatrzymajmy się chwilę. Obejmijmy serdecznym spojrzeniem nie tylko grono najbliższych nam, ukochanych osób. Skupmy swoje myśli także wokół tych, którzy rozproszeni po świecie, oddaleni od nas przestrzenią, łączą się jednak z nami w tej chwili swymi serdecznymi uczuciami. Pomyślmy o tych innych.

O tych, dla których brak nam ciepłych uczuć na codzień, do których czujemy żal, których wspomnienie wywołuje w nas niechętny skurcz serca. Pomyślmy chwilę: Czy jest gdzieś człowiek, potrzebujący naszego przebaczenia? Czy jest gdzieś człowiek, który przez nas płacze? Obejmijmy go w tej jedynej, świętej chwili roku serdeczną myślą przyjaźni, życzliwości i przebaczenia.

Niechaj to będzie naszym hołdem i aktem wdzięczności. Nie tylko piękne wzruszenie rodzinne, nie tylko świeczki, nie tylko prezenty i śpiewy, a nawet psalmy. W nabrzmiałą bólem i niepokojem atmosferę świata wyślijmy nasze najcieplejsze uczucia przyjaźni i braterstwa tym, od których nas dzielą rzeczywiste czy sztuczne granice. Od których nas dzielą nasze uprzedzenia, nieufność i pycha. Rzućmy w ciemność świata promyk naszej własnej światłości i pomóżmy, by rozpalił się wielki ogólnoludzki płomień miłości i braterstwa, za który Jezus Chrystus ofiarował Swe życie.

Taki niech będzie nasz hołd w noc wigilijną.

Anna Sikorska

 

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie zbliżamy się do świąt Narodzenia Pańskiego, życzę wam, aby tandeta “świąt”, która jest serwowana przez markety, sklepy, reklamy telewizyjno radiowe nie wkradła się do waszych domów, ale aby zamieszkał w nich realnie Chrystus Narodzony.

 

Z życzeniami zdrowia i Bożego błogosławieństwa

 

Ks. Krystian Borkowski