Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Na Mazury przyjeżdża się na wakacje, aby odpocząć. Ci którzy mieszkają goszczą tych, którzy te Mazury odwiedzają. Również do naszej parafii przyjeżdżają różni goście. Przyjeżdżają księża z Niemiec, aby prowadzić nabożeństwa dla turystów niemieckojęzycznych. W lipcu i sierpniu odbywają się koncerty muzyki organowej i kameralnej. W tym okresie wakacyjnym gościliśmy naszych przyjaciół z partnerskiej parafii Kwerfurtu. Przyjechali do nas 8 lipca. W tym czasie zwiedzili piękne zakątki Mazur. Pomimo dużego upału po nabożeństwie wszyscy spędziliśmy czas w ogrodzie parafialnym na grillowaniu i wspólnych rozmowach.

 

 

19 lipca w naszym kościele zaśpiewał chór „Evangelische Kantorei Iserlohnkantoraj”. Niektóre utwory zostały zaśpiewane na 8 głosów. Ci, którzy w poniedziałkowy wieczór spędzili czas w kościele zostali obdarowani przepięknym śpiewem.
 
 
Od19 lipca odbywał się w Mikołajkach Tydzień Dobrej Nowiny, w której udział brały nasze dzieci. Od wtorku do czwartku codziennie rano wyjeżdżaliśmy spod plebani do Mikołajek. W piątek gościliśmy dzieci z Mikołajek w naszej parafii. Wakacje się skończyły zostały wspomnienia i zdjęcia.